Kto som?

Moje meno je Martin a som inžinierom potravinárskej chémie a biotechnológií. Študoval som na fakulte chemickej VUT v Brne. Už od strednej školy sa aktívne venujem vzdelávaniu v oblasti ľudskej výživy a silového tréningu. Za ten čas som si toho vyskúšal naozaj veľa – od naberania, diét, IF, IIFYM až po intuitívne stravovanie. Posledné roky som sa začal súťažne venovať silovému trojboju a ako PnL1 certified coach radím ľuďom v oblasti stravy a silového tréningu. Okrem toho pracujem v sektore výživových doplnkov, kde pomáham s vývojom, výrobou a registráciou nových produktov, a potravinárskou legislatívou alebo s označovaním potravín. Vo voľnom čase píšem blog @okomchemika, kde sa snažím hravou formou odstraňovať chaos v oblasti chémie, potravín a výživy a popularizovať tak tento segment medzi verejnosťou a najmä mladými.

Prepojenie viacerých sfér

Chemikov, výživových poradcov, trénerov, či trojbojárov sú v našich končinách stovky, možno tisíce. Mať však znalosti a skúsenosti zo všetkých týchto oblastí súčasne, prináša nespočet výhod. Vo výsledku tak klient dostane naozaj komplexné poradenstvo, či už sa jedná o správne nastavenie stravy, tréningu, či supplementácie.

potravinársky CHEMIK

Štúdium potravinárskej chémie a biotechnológii mi pomohlo pochopiť viaceré aspekty potravinárstva, biochémie ale aj výživy poriadne do hĺbky. Zorientovať sa v dnešnom svete potravín, chce odborné znalosti, ktoré však musia byť podané uchopiteľne aj pre laika.

Výživový poradca

Štúdiu výživy som prepadol ešte v začiatkoch puberty, kde bolo mojou najväčšou motiváciou nebyť ten najchudší chlapec z triedy. Odvtedy mi učarovala a neustále sa v nej vzdelávam. Verím totiž, že výživa má obrovský vplyv na kvalitu, ale aj dĺžku nášho života.

powerlifter

Silový trojboj je moje hobby, ktoré kombinujem s klasickým tréningom pre hypertofiu. Titul juniorského vicemajstra SR za rok 2021 je dôkazom, že aj hobby môže priniesť ovocie, ak je vykonávané konzistentne a systematicky. Silový tréning má množstvo benefitov aj pre bežného človeka.

V rukách odborníka

Mohli ste ma vidieť

Napíš mi...

Email: okomchemika@gmail.com
Příčná 1892/4, Nové Město - Praha 1, 110 00, Praha