Služby pre firmy

SLUŽBY PRE FIRMY

Vytvorenie etikety potraviny či doplnku stravy

Každá potravina či doplnok stravy musí mať etiketu, ktorá spĺňa legislatívne požiadavky. Okrem toho by mala etiketa spotrebiteľa zaujať, mala by byť prehľadná a odlišovať Vašu značku od konkurencie.

Martin masar etiketa doplnky stravy

Viem Vám pomôcť so zabezpečením kompletnej etikety pre Váš produkt od dizajnu, až po legislatívne správne texty, zabezpečenie EAN kódu a samotnej tlače so správnym návinom. Portfólio mojich predošlých prác nájdete na tomto odkaze.

Takisto nie je problém pridať Nutri-Score a ďalšie možnostia označenia. Ak si riešite grafický dizajn sami, je možné nechať si vytvoriť iba textové podklady. Etikety tvorím pre slovenský i český trh už viac ako 5 rokov.

Martin-Masar-tvorba-dizajnu-etikety

SLUŽBY PRE FIRMY

Vývoj zloženia produktov

Zloženie je azda najdôležitejším aspektom každej novej potraviny. Či už ide o doplnky stravy, alebo o rôzne funkčné potraviny, je dôležité, aby boli obsiahnuté zložky v správnych množstvách, formách, či povolených legislatívnych limitoch.

Martin Masar-Chemik

Funkčné zloženie by malo byť podložené vedeckými štúdiami a jednotlivé zložky by mali v ideálnom prípade pôsobiť synergicky. Ak si s ním neviete rady, rád Vám pomôžem.

Následne Vám viem poradiť aj so zabezpečením samotnej výroby produktu, zaistením prípadných analýz a certifikátov ale aj s jeho umiestnením na českom či slovenskom trhu. V tejto oblasti pôsobím viac než 5 rokov.

Martin masar vyvoj slozeni potravin

ĎALŠIE SLUŽBY

poradenstvo legislativa

Poradenstvo v potravinovej legislatíve

Legislatíva potravín, či doplnkov stravy, vie byť niekedy pekne komplikovaná. Najmä v našich končinách, kde treba okrem slovenskej, či českej legislatívy, brať do úvahy aj legislatívu európsku, je lepšie poradiť sa s odborníkom. Či už ide o správne a zrozumiteľne podané informácie na etikete, povolené tvrdenia na webe, alebo o registráciu produktov, viem Vám byť oporou a ušetriť nemalé peniaze a nervy. Slovenskej i českej legislatíve sa venujem už viac ako 5 rokov.

Trendy-v-potravinarstve

Marketingový prieskum a potravinárske trendy

Aj segment potravín sa neustále inovuje a vyvíja. Ak chce v dnešnej dobe potravinárska firma uspieť, musí mať neustále oči na stopkách a nasledovať trendy. Nie každý trend je však trefa do čierneho. Okrem naozajstných inovatívnych riešení nájdeme na trhu aj množstvo blafov a slepých uličiek. Ak si nie ste v tejto oblasti istý, určite by Vám pomohlo prekonzultovať Vaše nápady s niekým, kto potravinárstvom žije a trendy pravidelne sleduje. Ak by ste mali záujem o marketingový prieskum pre produkt, alebo konzultáciu, neváhajte ma kontaktovať.

infografiky

Tvorba infografík na mieru

Máte záujem o infografiku alebo ilustráciu na mieru? Ste tu správne. V dnešnom svete plnom informácii, valiacich sa na nás z každej strany je dôlezité, vedieť ich odkomunikovať prijateľnou a hravou formou. Či už ide o Váš nový produkt, štúdiu, alebo komplexnú technológiu, poďme ju odprezentovať prehľadnou grafikou tak, aby ju pochopil naozaj každý! Tvorba v českom jazyku taktiež nie je problém.

odborne clanky

Odborné články a recenzie

Napísať odborný článok či recenziu produktu na úrovni tak, aby bol jasne zrozumiteľý laikovi, ale neurazil ani špičky v odbore, chce určitú dávku znalostí, skúseností a pisateľského citu. Ak by ste mali záujem o odborný článok z oblasti výživy, cvičenia, potravín či chémie, s riadnymi citáciami zdrojov, napísaný tak, aby ho obľuboval aj Google, kontaktuje ma pomocou formulára nižšie.

prednášky a semináre

Správna strava a zdravý životný štýl, dokážu nielen podporiť celkové zdravie človeka, ale aj jeho kognitívny a fyzický výkon. Ak by ste chceli edukovať svojich zamestnancov, študentov, či kolegov, aby získali praktické znalosti, ako žiť kvalitnejší život práve vďaka zmene návykov, poďme spolu zorganizovať prednášku či seminár, kde im tieto znalosti predáme.

Online konzultácia

Niekedy je najlepšie prediskutovať veci tvárou v tvár a ísť s problémom viac do hĺbky. Presne pre také prípady je vhodná online konzultácia, kde je dostatok priestoru na zodpovedanie všetkých otázok a nejasností. Či už potrebujete poradiť ohľadom vývoja produktu, potravinovej legislatívy, či prediskutovať ponuku na mieru, konzultácia je na to ako stvorená.

Recenzie

So spoluprácou s Martinom som maximálne spokojná. Začala som naplno cvičiť rok po zlomenine ramena a vedela som, že budem potrebovať pomoc so zostavením tréningov. Tréningy sú vždy vyskladané tak, že ma bavia, challengujú, ale rešpektujú aj zdravotný stav a rady fyzioterapeutky. Rada sa pozriem na prvý týždeň spolupráce a vidím, kam som sa najmä vďaka Martinovi posunula. Rameno drží, nabralo sval a zachvíľu bude aj prvý zhyb, z čoho sa extrémne teším. Okrem nastavenia tréningov je vždy ochotný poradiť aj v ostatných veciach, mne napr. v oblasti výživy. Veľmi si cením aj spôsob komunikácie, ktorá je vždy príjemná ☺️
Alica Ševčíková
Alica Ševčíková
12/06/2023
Díky Martinovi nyní víme, co všechno výroba a přeprodej doplňků stravy obnáší. Martin nám velmi srozumitelnou cestou vysvětlil všechny právní záležitosti, bez kterých bychom se v rámci podnikání neobešli. Obrovskou výhodou je Martinova mnoholetá zkušenost v oboru potravinářství a výrovy doplňků stravy, která v kombinaci s lidským přístupem činí ze spolupráce opravdu příjemný žážitek. Moc ti Martine za Complex děkuji a těšíme se na další spolupráci!
Jan Tobiška
Jan Tobiška
12/06/2023
Príjemná a promptná komunikácia, akúkoľvek požiadavka a úloha bola splnená aj s radou a vylepšeniami. Odporúčam
Stanislav Hirjak
Stanislav Hirjak
10/06/2023
Som vďačný Martinovi za priateľskú a zároveň odbornú konzultáciu ohľadom jedlého hmyzu. Vedel mi odpovedať na všetky otázky a poskytol mi veľa materiálu ohľadom tejto témy. Odporúčam všetkými desiatimi.
Filip Dulin
Filip Dulin
19/05/2023
Momentálne rozbieham startup v rámci inovatívnych doplnkov výživy, s Martinom som mal veľa konzultácií ohľadne trendov v potravinárstve ale diskutovali sme aj samotné zloženie suplementov. Určite odporúčam, má prehľad a dokáže navrhnúť vhodné riešenia pre súčasný trh.
Juraj Kopačka
Juraj Kopačka
24/04/2023
Pána Masára som oslovil s prosbou, či by bol ochotný poskytnúť svoje odborné vyjadrenie pre naše regionálne noviny MY Naše Novosti a denník SME. Článok sme použili aj v printovom vydaní týždenníka.Na spolupráci sme sa v podstate hneď dohodli. Rozhovor o chémii v potravinách, nezdravých potravinách, zdravom stravovaní, stravovaní v dnešnej dobe, vplyve určitých potravín na ľudský mozog a pod. sme následne spravili mailom a telefonicky.Ochotne poskytol svoj odborný pohľad na problematiku, odporúčam, či už ako respondenta alebo poradcu. Odkaz na článok: https://mynovezamky.sme.sk/c/23114899/ludia-prepadaju-detoxom-organizmu-tie-neriesia-ich-dlhodobe-problemy-tvrdi-potravinarsky-chemik.html
Anton Hrachovský
Anton Hrachovský
05/04/2023
Chceli sme vytvoriť etiketu pre náš produkt - dizajn a zároveň aby to bolo aj legislatívne v poriadku. S výsledkom sme spokojní ako aj s bezproblémovou komunikáciou. Určite odporúčame aj ostatným, ktorí chcú vyriešiť kvalitný dizajn resp. poradiť s údajmi, ktoré musia byť povinne uvedené na etikete.
A B
A B
31/03/2023
Cielom spolupráce bolo upraviť stravovanie a nastavenie správneho systému pri tréningoch vo fitku. Pol pol roku spoluprácu hodnotím 5*. Úprava stravy bola postupná, každý týždeň sme pridali novú úlohu a vo fitku sa podarilo nastaviť tréningový plán, ktorý je dlhodobo udržateľný a hlavne je vidieť progres. Spoluprácu s Martinom určite odporúčam
tomas paska
tomas paska
30/03/2023
Potreboval som upraviť legislatívne etiketu pre náš produkt. Prekvapila ma odbornosť a skvelá komunikácia. S výsledkom som spokojný a do budúcna opäť využijem služby.
Bystrik Kacer
Bystrik Kacer
29/03/2023
Potreboval som do rozhlasu dve vyjadrenia k témam výživových doplnkov a konzumácie hmyzu. Napísal som mail s požiadavkou, Martin promptne reagoval. Poslal som mu otázky, on sa nahral a poslal mi odpovede. Spolupráca bola bezproblémová, príjemná. Za mňa to boli "easy money". Blog ma ako laika zaujal, komunikuje prirodzene a nenásilne zaujímavé témy. Nepravidelne ho navštevujem dodnes.
peter dolnik
peter dolnik
27/03/2023

Mohli ste ma vidieť

Predošlé
Ďalšie

Kontaktujte ma...

Email: okomchemika@gmail.com
Příčná 1892/4, Nové Město - Praha 1, 110 00, Praha