Vitaj na @okomchemika!

Ahoj! Vitaj na blogu @okomchemika, kde nájdeš množstvo cenných informácií z oblasti potravinárskej chémie, výživy, fitness, či zdravého životného štýlu. Keď som pred viac ako 2 rokmi tento projekt zakladal, netušil som, že si nájde až toľko verných sledovateľov, ale hlavne, že ma jeho tvorba bude tak veľmi baviť.

 

Síce podmienky na písanie a tvorbu contentu neboli popri práci, štúdiu, či iných povinnostiach vždy ideálne, snažil som sa svoje voľné chvíle využívať zmysluplne. Práve @okomchemika bol pre mňa skvelým ventilom, ako dostať kvalitné informácie z akademickej sféry k bežným ľuďom a to hravou a prijateľnou formou. Prišlo mi totiž škoda nechať toľko zaujímavých informácii za dverami univerzity, či v knihách a zápiskoch z rôznych kurzov. Po večeroch som teda postupne začal brainstormovať názov projektu a spisovať prvé posty.

 

Ten prvý uzrel svetlo sveta vo februári 2020 a vyzeral nasledovne:

 

Ahojte ! Toto je úvodný post tohto projektu, kde sa vám pokúsim prestaviť okolitý svet, najmä ten, týkajúci sa jedla, očami chemika, výživového poradcu, dlhoročného vyznávača zdravého životného štýlu a liftera v jednej osobe 💪🙋 Teším sa na všetko, čo nás tu čaká a budem rád za podporu, ak vás bude môj content baviť 🤙🙂

 

Prvy post okomchemika

 

Kto stojí za celým projektom?

 

Možno sa teraz pýtaš – Kto stojí za celým projektom? Moje meno je Martin a som inžinierom potravinárskej chémie a biotechnológii. Študoval som na fakulte chemickej VUT v Brne. Už od strednej školy sa aktívne venujem vzdelávaniu v oblasti ľudskej výživy a silového tréningu. Za ten čas som si toho vyskúšal naozaj veľa – od naberania, diét, IF, IIFYM apod. Posledné roky som sa začal aj súťažne venovať silovému trojboju a ako PnL1 certified coach radím ľuďom v oblasti stravy a silového tréningu. Okrem toho pracujem v sektore výživových doplnkov, kde pomáham s vývojom, výrobou a registráciou nových produktov, potravinárskou legislatívou alebo s označovaním potravín. Vo voľnom čase píšem tento blog, fungujúci primárne na instagrame @okomchemika, kde sa snažím hravou formou odstraňovať chaos v oblasti chémie, potravín a výživy a popularizovať tak tento segment medzi mladými.

 

Prečo to robím?

 

A prečo to vlastne robím? Som kreatívny typ človeka a tvoriť hodnotný obsah ma jednoducho baví. Prekladať zložité vedecké texty do reči, ktorú pochopí bežný človek, ma napĺňa. Keď vidím, že moja práca ľudom pomáha, otvára im oči, či ukazuje krásy vedy v reálnom živote, cítim, že robím dobrú vec. Zároveň tieto blogové zápisky slúžia aj mne samotnému pre zopakovanie si či ujasnenie si problematiky, ku ktorej sa potrebujem vrátiť.

 

Krok vpred…

 

Posledné mesiace (ok, možno posledný rok 😅) boli naozaj náročné, čo sa prejavilo aj (ne)aktivitou na tomto projekte. Musím však priznať, že mi to začalo chýbať a aj preto som sa rozhodol dať dokopy poriadny web, blog a začať opäť pracovať aj na tvorbe contentu. Dúfam, že mi moju predošlú neaktivitu odpustíš a že ťa bude nový obsah baviť!

 

Ak by si mal/a námety, na nové témy, ktorým by som sa mal v postoch venovať, pokojne mi ich napíš na instagrame, alebo na email okomchemika@gmail.com. Ak by si mal nejaké otázky z oblasti stravovania či tréningu, rovnako sa neboj ozvať a pomôžem ti najlepšie ako budem vedieť.

 

Zatiaľ sa maj pekne a ak nechceš premeškať nové články na blogu, zanechaj svoj email v okienku nižšie. Neboj, žiadny spam nečakaj. Myslím, že toho máme v dnešnej informáciami zahltenej dobe všetci dostatok. Ozvem sa keď postnem nový článok, alebo keď pre teba budem mať nejakú zaujímavú novinku.

Klikni na ikonku nižšie a podeľ sa o článok s ostatnými!

Mohlo by ťa zaujímať...

Jedly hmyz diktat EU okomchemika

Jedlý hmyz = diktát EÚ?

Jedlý hmyz je téma, ktorá v poslednej dobe v médiách a v politike skutočne rezonuje. Európska komisia totiž nedávno rozšírila zoznam schválených „nových potravín“ o

Čítaj viac »
ako merat progres

Ako merať progres?

Meranie progresu, resp. pokroku, je nevyhnutnou súčasťou akejkoľvek snahy o zmenu. Či už ide o chudnutie, naberanie, alebo zlepšenie stravovania, či celkového životného štýlu, bez

Čítaj viac »

prihlás sa na odber noviniek

Zanechaj tu svoj email a pri vydaní nového článku ho budeš mať vždy medzi prvými
Email: okomchemika@gmail.com
Příčná 1892/4, Nové Město - Praha 1, 110 00, Praha